HIGH&LOW The Story of S.W.A.G

Jeśli ktoś kiedyś powiedziałby mi, że w swojej karierze oglądaczej trafię na produkcję, w której RobertoSmithozTheCure podobny koleś będzie dowodził grupą gangsta-kiboli-samurajów to bym taką osobę wyśmiała.

Teraz okazuje się, że musiałabym tego kogoś gorąco przepraszać.

Panie i panowie (jako jedna z pierwszych, albo w ogóle pierwsza w polskim internecie), prezentuję

 Image and video hosting by TinyPic

Miasto Chiku jest wyniszczone przez wojny 5 gangów, znanych jako S.W.O.R.D (od pierwszych liter ich nazw). Wojna między nimi rozpoczęła się po rozpadzie gangu motocyklowego Mugen, któremu dwaj bracia Amamiya nie chcieli się podporządkować.

A to tylko początek, bo na 5 ekipach fabuła się nie zatrzyma. Póki skończy się drugi sezon serialu ilość gangów zwiększy się przynajmniej o kilka. I każdy kolejny jest czadowiej wystylizowany.

A poza trwającym wciąż drugim sezonem ostrzę sobie zęby na dwa filmy: The Road to HIGH&LOW i HIGH&LOW The Movie (w którym gra Seungri z Big Banga  :mrgreen:)

HIGH&LOW The Story of S.W.O.R.D nie każdemu przypadnie do gustu. Stylistyka jest mocno teledyskowa (nie dziw, skoro pół obsady to członkowie i członkinie przeróźnych boy i girl bandów). Styllish, flashy, odpałowe i porypane. W tej kwestii kojarzy się z najnowszym Mad Maxem. Jeśli czerpać informacje na temat gangów z tego serialu, to okaże się, że najważniejszym wyposażeniem gangstera jest eyeliner, a do gangu dołączysz tylko, jeśli masz styl. Temu w tytule nazwałam serial historią S.W.A.G.U

Za stylowością i fashonistowością gangów idą sceny akcji, które są zrealizowane naprawdę ciekawie. Akcja polega głównie na mordoklepce. Choreografie walk i reżyseria naprawdę palce lizać.

Postaci jest bardzo dużo, stąd też każdy znajdzie kogoś dla siebie. Fabuła zdaje się głównie podążać za dwoma składami: Mugen i ich spin offem, Sannoh Itokai (Hoodlum Squad), ale pozostali mają swój czas, by lśnić.

Z czasem zaprezentuję wszystkie gangi i moje opinie na ich temat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>